KONFIRMOHET/ Rita Ora prezantuese në MTV EMA 2021 (FOTOT) – AlpeGossip
KONFIRMOHET/ Rita Ora prezantuese në MTV EMA 2021 (FOTOT)

KONFIRMOHET/ Rita Ora prezantuese në MTV EMA 2021 (FOTOT)

Ceremonia vjetore do të zhvillohet në Papp László Budapest Sportaréna në Hungari më 14 nëntor dhe një mori yjesh botërore janë përzgjedhur për të shpërndarë çmimet gjatë eventit gala.

Ylli i popit Rita Ora, modelja Winnie Harlow, muzikanti dhe producenti Ryan Tedder i OneRepublic, ylli i WWE, Drew McIntyre, kantautori Olly Alexander, DJ dhe producenti Joel Corry dhe këngëtari Manu Gavassi do të japin secili çmime gjatë ceremonisë.

Justin Bieber kryeson me tetë nominime. Doja Cat dhe Lil Nas X kanë nga gjashtë nominime. Olivia Rodrigo, The Kid LAROI dhe Ed Sheeran kanë secili nga pesë.

Bruce Gillmer dhe Richard Godfrey janë producentë ekzekutivë. Debbie Phillips dhe Chloe Mason janë regjisorët.

Performuesit:
Ed Sheeran
Imagine Dragons with J.I.D
Maluma
Måneskin
Kim Petras
YUNGBLUD
Griff
girl in red
Saweetie
OneRepublic

Prezantuesit:
Rita Ora
Ryan Tedder (OneRepublic)
Olly Alexander (Years & Years)
Joel Corry
Manu Gavassi
Winnie Harlow
Drew McIntyre