“KONTRIBUTI IM KA QENË VETËM…”/ Aktorja shqiptare i futet politikës: Do të garoj dhe unë në zgjedhje (FOTO) – AlpeGossip
“KONTRIBUTI IM KA QENË VETËM…”/ Aktorja shqiptare i futet politikës: Do të garoj dhe unë në zgjedhje (FOTO)

“KONTRIBUTI IM KA QENË VETËM…”/ Aktorja shqiptare i futet politikës: Do të garoj dhe unë në zgjedhje (FOTO)

Aktorja shqiptare, Adriana Matoshi i futet politikës! Përmes një statusi në rrjete sociale, Matoshi ka deklaruar se ka debutuar në listën e Lëvizjes Vetëvendosje si kandidate në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në postimin e saj aktorja ka sqaruar edhe arsyet që e kanë shtyrë të marrë këtë vendim.

“Zgjedhjet e 14 shkurtit nuk jane zgjedhje te zakonshme. Ato tashme jane referendum. Zakonisht, deri tani, kontributi im neper zgjedhje ka qene vetem nepermjet votimit. Kete here, me ftesen e kryeministrit Albin Kurti do te garoj edhe une.
Ne keto zgjedhje, ne listen fituese te Levizjes VETE?VENDOSJE! do ta kem numrin 60. Nese e lexoni mbrasht numrin 60, pra 06 eshte numri i Gjilanit tim.
Falemnderit qe me keni qendruar afer e uroj qe? te? ua zbardhi fytyren perhere.
E juaja,
Adriana”