KORONAVIRUSI E KA BLLOKUAR NË INDI/ Miss Anglia kërkon t’i rikthehet punës si… mjeke – AlpeGossip
KORONAVIRUSI E KA BLLOKUAR NË INDI/ Miss Anglia kërkon t’i rikthehet punës si… mjeke

KORONAVIRUSI E KA BLLOKUAR NË INDI/ Miss Anglia kërkon t’i rikthehet punës si… mjeke

Doktoresha e re e gjithashtu Miss Anglia, Bhasha Mukherjee, ka mbetur e bllokuar në Indi që prej ndalimit të udhëtimit të vendosur nga kryeministri Narendra Modi për ndalimin e përhapjes së koronavirusit të ri.

Bukuroshja tashmë i lutet qeverisë britanike ta ndihmojë të kthehet nga India në mënyrë që të ndihmoje ne luften ndaj epidemise.

24-vjeçarja kishte qenë në një udhëtim humanitar katër javor në Indi dhe tashmë është e bllokuar atje, si mijëra udhëtarë të tjerë në të gjithë botën që nuk mund të kthehen në vendet e tyre prej epidemisë.

Ajo punonte në spitalin Pilgrim Lincolnshire, dhe thotë se tashmë ndjehet “në faj” që nuk mund të ndihmojë kolegët e saj.

Bhasha shton se ka marrë email-et e spitalit ku i kërkohet rikthimi por nuk mund të bëjë asgjë.

Miss Mukherjee ka lindur në Indi por u vendos në Derby kur ishte nëntë vjeçe. Vetën që shkoi ajo u kurorëzua Miss England.