KUJDES/ Këto pozicione gjatë seksit mund t’ju lënë menjëherë shtatzanë – AlpeGossip
KUJDES/ Këto pozicione gjatë seksit mund t’ju lënë menjëherë shtatzanë

KUJDES/ Këto pozicione gjatë seksit mund t’ju lënë menjëherë shtatzanë

A jeni duke u përpjekur që të mbeteni shtatzanë? Apo nuk dëshironi të keni një fëmijë momentalisht?

Nëse jeni midis dy arsyeve të mëposhtme, atëherë lexoni këtë artikull, i cili do t’ju mësojë se cilat pozicione gjatë seksit mund t’ju lënë menjëherë shtatzanë!

Pozicioni klasik, ku gruaja qëndron e shtrirë, lejon depërtim të thellë, e sjell pranë spermën në qafën e mitrës. Kjo rrit mundësitë që sperma të qëndrojë më gjatë në trupin e saj. Kur ju keni përfunduar aktin seksual, shtrëngoni gjunjët e mbledhura sikur i përqafoni duke qëndruar shtrirë të paktën 15 minuta, për të ngelur shtatzënë.

Një nga pozicionet më të mira është “Doggy Style”, ku ju përkuleni dhe partneri juaj depërton nga prapa. Përsëri duhet pak minuta të rrini shtrirë pas aktit seksual. Dhe mbi të gjitha, mos harroni të kënaqeni dhe të shijoni çdo pozicion që ju ndiheni mirë dhe të gëzoni këtë kohë të veçantë me partnerin tuaj.
Kujdes! Nëse dëshironi të mbeteni shtatëzënë, mos provoni seksin në këmbë, pasi nuk është efikas. Gjithashtu, pozicioni “X”, teksa jeni ulur mbi njëri-tjetrin nuk është i këshillueshëm.

Nuk ka ndonjë pozicion seksual magjik. E rëndësishme është të mos të stresoheni dhe mbi të gjitha, bëni qef.

Doggy Styleseksshtatzanitesti
Të lidhura

‘Koka ime u fry si kungull’, si e pësoi vajza bukuroshe nga boja e flokut

Fati tragjik i djalit të Ismail bej Vlorës, si vdiq nëpër burgjet e komunizmit…

Nuk ishte tërmet: Bota lëkundet duke habitur shkencëtarët

Video: Komandoja femër zbret nga motori dhe vret pesë djem të rinj

A do e dorëzonit celularin për një vakt me ushqim falas?

Ai e shëroi nga kanceri, 42-vjeçari bën tatto portretin e mjekut ‘hero’

Nuk e therin dot as për mish, ky është demi ‘elefant’

Video: Si tek Mbreti Luan, hienat sulmojnë luanin, por…
PAS
PROSTITUTA NA TREGON FIKS SA DUHET TË ZGJASË MARRËDHËNIA SEKSUALE PERFEKTE
PARA
ZYRTARE, MANCINI FIRMOS PËR DY VITE ME ITALINË
Leave a Reply
YOUR EMAIL ADDRESS WILL NOT BE PUBLISHED. REQUIRED FIELDS ARE MARKED *

Comment

Name *

Email *

Website

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

POST COMMENT

Kliko këtu për të kërkuar …

 

 

 

 

 

Ju sugjerojmë

“Shëruesi” që të zgjidh hallet përmes sek*it…

Kjo arsye do t’ju befasojë… ja pse ‘plakat’ duan s*ks me djemtë e rinj

Doni të bëni ‘tërmet’ në s*ks? Ky pozicion do të shkatërrojë…

Seks në këmbim të heroinës: Momenti kur shpëtohet ish-e dashura e Tiger Woods

Kjo praktikë rrit intimitetin dhe dëshirën seksuale në çift

Video/ A e ka ndryshuar shtatzania? Gjiko flet për Elitën…

“Nuk kam kohë për s*ks”, Rita Ora qan hallet në mes të publikut…

Ja cili është profesioni që tradhton më shumë…
Më të lexuarat

Këshillat e Blerina Bombaj: Ushqimet që luftojnë aciditetin në stomak
26/11/2018, 08:14

Darka e Ridvan Bodes me Lulzim Bashën dhe SMS-ja me Ramën
26/11/2018, 08:20

‘Pse shikon o p… motre’: Ajaks Boshnjaku zbardh dinamikën e vrasjes në Bllok
27/11/2018, 23:44

“Më tërheq vija në mes e flokëve…”, Alizoti nuk ia përton Ramës: Stop, s’jam çuni i Kristaqit
27/11/2018, 23:35

Shpellarët e Parisit: Shpërthen humori në rrjetet sociale në Shqipëri
26/11/2018, 10:53
Editorial: [email protected]
Synimi:
Ndikimi në debatin shoqëror dhe veprimtarinë e aktorëve shoqëror përmes përthyerjes së ngjarjeve dhe fenomeneve me interes publik është synimi kryesor i Gazetës

MARKETING
Drejtore Marketingu
Vera Përleka
Mob:+355 (0) 69 20 56 100
Email: [email protected]
Mapo

Kliko këtu për të kërkuar …
Aktualitet
Mapo Letrare
Mapo Format
Dikur
ShowBiz
Shëndeti
Auto
Teknologji
Sport
Humor