Për një çast më ndali zemra… Xhensila dhe Pirro përshëndesin Timon me vargjet e tij (VIDEO) – AlpeGossip
Për një çast më ndali zemra… Xhensila dhe Pirro përshëndesin Timon me vargjet e tij (VIDEO)

Për një çast më ndali zemra… Xhensila dhe Pirro përshëndesin Timon me vargjet e tij (VIDEO)

Se ata që lexojnë lajme showbizi e kulture, apo ata që i kanë ndjekur festivalet e këngëve me kërshëri e dinë mirë që vargjet e “Për një çast më ndali zemra” i ka shkruar Timo Flloko. Varianti origjinal është kënduar nga Pirro Çako dhe Rovena Dilo, por dje në mbrëmjen për Timon e kënduan Pirro dhe Xhensila Myrtezaj. Xhensila na kujtoi pak Eli Farën në mënyrën se si këndon. Bukur pa dyshim, por varianti origjinal i këngës me Rovena Dilon është i papërsëritshëm.

Po nuk është hera e parë. Kjo duet është bërë edhe njëherë mes Pirros e Xhensilës në “100 vjet muzikë”