“DJALI I NËNËS”/ Aktori i njohur turk publikon foton dhe shkruan SHQIP – AlpeGossip
“DJALI I NËNËS”/ Aktori i njohur turk publikon foton dhe shkruan SHQIP

“DJALI I NËNËS”/ Aktori i njohur turk publikon foton dhe shkruan SHQIP

Burak Yoruk është një nga aktorët më të njohur në Turqi. Ai ka luajtur në disa telenovela, të cilat janë transmetuar edhe në kanalet televizive shqiptare.

E teksa të gjithë e kanë pëlqyer, pak e dinë se ai është me origjinë shqiptare. Madje edhe ata që e kishin dëgjuar diçka të tillë, nuk e besonin.

Fansat u habitën! Aktori njohur turk shkruan shqip në rrjetet sociale

Por kur ai ndau me 1.3 milionë ndjekësit në “Instagram” një fotografi të tij dhe shkroi në gjuhën shqipe, fansat e kuptuan se ishin të vërteta thashethemet në lidhje me origjinën e tij.

Fansat u habitën! Aktori njohur turk shkruan shqip në rrjetet sociale

“Djali i nënës”- shkroi aktori në gjuhën shqipe, ku fansat shqiptarë u gëzuan shumë. Kujtojmë se Burak ka zbuluar më herët gjatë një interviste se nëna e tij është me origjinë shqiptare.

“Çka po bon, mirë, ti qysh je”, tha ai, teksa tregoi se di vetëm pak fjalë shqip.

Fansat u habitën! Aktori njohur turk shkruan shqip në rrjetet sociale

Fansat u habitën! Aktori njohur turk shkruan shqip në rrjetet sociale