“NUK E ULIN KURRË KOKËN…”/ Të pakët në numër, këta janë VIP-at që i përkasin LUANIT në Horoskop – AlpeGossip
“NUK E ULIN KURRË KOKËN…”/ Të pakët në numër, këta janë VIP-at që i përkasin LUANIT në Horoskop

“NUK E ULIN KURRË KOKËN…”/ Të pakët në numër, këta janë VIP-at që i përkasin LUANIT në Horoskop

Kemi hyrë zyrtarisht në shenjën e Luanëve, ose ndryshe mbretërit e shenjave të horoskopit. Disa prej VIP-ave shqiptarë festostojnë ditëlindjet në këto data (24korrik-23gusht) që i përkasin kësaj shenje.

Por cilat janë karakteristikat e një Luani?

Luani, sundon të gjitha kafshët e tjera. Personi i shenjës së Luanit udhëheq ju dhe gjithë të tjerët.Luani qëndron midis të qenit i shoqërueshëm dhe energjik dhe të qënit i plogësht, si dhe zotëron një ulërimë të fuqishme. Nëse ju doni të studioni luanin madhështor, duhet të shkoni nëpër të gjitha vendet plot gjallëri dhe dritë të qytetit. Të paktën gjysma e njerëzve që do të shihni që jetojnë në këtë stil, do të jenë të shenjës së Luanit. Ata pëlqejnë të jetojnë në majë të ndërtesave të larta dhe i urrejnë vendet e mërzitshme dhe të errëta.

Disa Luanë mund të zbuten me kalimin e moshës, por Luani i vërtetë kurrë nuk e ul kokën e tij krenare.

Meshkujt Luanë: Mos u gënjeni nga butësia e tij e hijshme. Prekeni atë në mënyrën e gabuar dhe do të shikoni shkëndijat të fluturojnë. Mos harroni, ai thjesht po luan rolin e njeriut të urtë. Luani do të jetë një kalorës trim, një mbrojtës i butë dhe shumë i ndjeshëm nga ana sentimentale.Luani është gjallëria e shumicës së festive, por ai nuk është karagjoz. Ai vesh maskën e humoristit për të tërhequr vëmendjen.

Famrat LuanëAjo nuk është një vajzë e ndrojtur dhe e turpshme. Do të jetë udhëheqësja e grupit të saj shoqëror. Një femër luaneshë është shumë më tepër se thjesht një femër. Shumica e vajzave të Luanit janë tipa atlete dhe i pëlqejnë sportet.Vajza e shenjës së Luanit, zakonisht është një bashkëshorte sharmante. 

VIP-at që janë të shenjës së Luanit.

25 korrik, Orgesa Zaimi

31 korrik, Enkel Demi

9 gusht, Vilma Masha

9 gusht,Lumi B

11 gusht, Hygerta Sako

15 gusht, Devis Muka

22 gusht, Dua Lipa

Alpegossip.al