KUJDES/ Këto ushqime ju plakin para kohe – AlpeGossip
KUJDES/ Këto ushqime ju plakin para kohe

KUJDES/ Këto ushqime ju plakin para kohe

Nëse sytë janë pasqyrë e shpirtit, lëkura (dhe dhëmbët) janë pasqyrë e moshës sonë.

Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pijmë, në të kundër do të gjejmë veten të plakur para kohe.

Cilat janë ushqimet dhe pijet që favorizojnë plakjen e lëkurës duke na bërë të dukemi më të vjetër nga ç’jemi? Ariel Ostad, dermatolog me famë botërore rendit për revistën “Health” 10 prej tyre.

Limonatat.

Pijet energjike.

Mishi i kuq.

Ushqimet pikante.

Qoftet dhe sallamet.

Kripa

Vera e bardhë

Alkooli

Embelsirat