Kura që ka habitur edhe doktorët! Parandalon ulçerën dhe infeksionet e fshikëzës – AlpeGossip
Kura që ka habitur edhe doktorët! Parandalon ulçerën dhe infeksionet e fshikëzës

Kura që ka habitur edhe doktorët! Parandalon ulçerën dhe infeksionet e fshikëzës

Kombinimi i mjaltit dhe kanellës është një nga kombinimet më të fuqishme natyrore që është përdorur tradicionalisht në mjekësinë popullore. Të dyja bashkë përbëjnë një dyshe tërësisht natyrale të cilat nuk shkaktojnë asnjë efekt anësor. Mund të përdoret edhe nga diabetikët në sasi të moderuar dhe mund të përdoret në trajtimin e problemeve të shumta shëndetësore, nga artriti në çështjet kronike.

Sipas Dr Milton, ½ lugë gjelle mjaltë në ujë të ngrohtë dhe kanellë në baza ditore e rrit ndjeshëm vitalitetin.

Redukton kolesterolin

Për të ulur nivelet e kolesterolit me 10% në 2 orë, përzieni 2 lugë mjaltë dhe 3 lugë çaji kanellë në një filxhan dhe pijeni gjatë ditës.

Rrit imunitetin

Përdorimi i rregullt i këtij ilaçi lufton bakteret, pasi mjalti është i lartë në hekur dhe vitamina. Kështu parandalon viruset dhe forcon qelizat e bardha të gjakut.

Parandalon ulçerën

Mjalti dhe kanella qetësojnë stomakun dhe parandalojnë ulçerën.

Problemet kardiovaskulare

Përgatitni një pastë të këtyre përbërësve. Konsumojeni atë për mëngjes në një fetë buke për të rregulluar nivelet e kolesterolit dhe për të parandaluar sulmet në zemër.

Rënia e flokëve

Përgatisni një pastë duke përzierë një lugë çaji kanellë, 1 lugë gjelle mjaltë dhe disa pika vaj ulliri. Aplikojeni atë në kokë para se të bëni banjë. Lëreni të veprojë për 15 minuta dhe pastaj shpëlajeni.

Infeksionet e fshikëzës

Pini një gotë ujë të vakët me 2 lugë kanellë dhe 1 lugë çaji mjaltë për të shkatërruar mikrobet.

Dhimbjet e dhëmbit

Aplikoni një përzierje të një luge çaji kanelle dhe 5 lugë mjaltë direkt në dhëmb tre herë në ditë. Pasi ta keni provuar, do të mbeteni të kënaqur nga rezultatet!