LUKS DHE SPORT/ “Louis Vuitton” prenzaton trendin e vjeshtës (FOTO) – AlpeGossip
LUKS DHE SPORT/ “Louis Vuitton” prenzaton trendin e vjeshtës (FOTO)

LUKS DHE SPORT/ “Louis Vuitton” prenzaton trendin e vjeshtës (FOTO)

Louis Vuitton njihet si një ndër markat më të suksesshme në gjithë botën.

Shtëpia e modës Franceze Vuitton cilësohet gjithmonë një markë që ne koleksionet e saj reklamon luksin.
Marka Louis Vuitton ka lindur në vitin 1854  pas sukseseve të shumta që kjo shtëpi mode fitoi ,filloi të zgjeronte zyrate etyre edhe nëpër vende të tjera të europës.

Nicolas Ghesquière është stilisti me Frances i cili prej vitit 2013 vazhdon të jetë dizejatori i Louis Vuitton ,ai ka prenzatuar koleksionet për sezonin e vjeshtës.

Stilisti  Nicolas u inspirua në krijimet e tija nga  bashkimi i botëve së sportit me kostumet historike duke na sjell kështu një trend unik.

Redaksia e AlpeNews.al ju njeh me disa nga modelet e koleksionit të Louis Vuitton për sezonin e vjeshtës.