Maskë me kafe për flokët e thinjura dhe për shumë efekte të tjera – AlpeGossip
Maskë me kafe për flokët e thinjura dhe për shumë efekte të tjera

Maskë me kafe për flokët e thinjura dhe për shumë efekte të tjera

Shumica e personave “frikësohen” kur vërejnë fijen e parë të thinjur të flokut. Disa zgjedhin që ta pranojnë këtë ndryshim, ndërsa disa të tjera vendosin që ta fshehin atë me çdo kusht.

Flokët e thinjura jo çdo herë janë shenjë e plakjes- 20 vjeçarët, apo edhe adoleshentëve mund t’u thinjen flokët, kjo për shkak të gjëndrës tiroide, mungesë të vitaminës, stres, apo edhe për arsye gjenetike shkruan lajmi.net.

Kafeja është një ngjyrë e mrekullueshme natyrale për flokë.

Si ta përdorni:

 

Zieni kafenë (sa më e fortë, aq më mirë), dhe lëreni të ftohet, sapo kafeja ta marrë temperaturën e dhomës, aplikojeni atë në flokë, lëreni së paku një orë, pastaj pastrojeni me ujë të ftohtë.
Bëjeni këtë 2-3 herë brenda javës.