“MË HIQ MUNGESËN”/ Nxënësi i vë pistoletën në kokë mësueses dhe… (VIDEO) – AlpeGossip
“MË HIQ MUNGESËN”/ Nxënësi i vë pistoletën në kokë mësueses dhe… (VIDEO)

“MË HIQ MUNGESËN”/ Nxënësi i vë pistoletën në kokë mësueses dhe… (VIDEO)

Një video e publikuar në rrjetet sociale tregon një  nxënës që i drejton mësueses pistoletën në kokë.

Imazhet shokuese që janë filmuar në shkollën e mesme Edéard-Branly të Créteil në Francë kanë ngjallyr debate të ashpra.

Me pistoletën në kokë nxënësi i kërkon fillimisht mësueses  ti vërë mungesë dhe më pas ta korigjojë, gjithashtu i kërkon ta korigjojë në regjistrin elektronik.

Mësuesja e cila më shumë se e frikësuar duket e bezdisur,  shikon në ekranin e kompjuterit për pak çaste para se të shikojë të riun. Videoja u shfaq në internet të enjten më 18 tetor.

Policia ka nisur hetimin ndërsa është arrestuar si djali që i drejton mësueses pistoletën e ajrit ashtu dhe djali tjetër që bën gjeste ndërsa videoja regjistrohet. Gjithashtu policia po përpiqet të identifikojë shokun  që filmoi skenën.