MËNYRA MË E THJESHTË/ Si të keni buzë më të plota dhe të hidratuara tani në verë – AlpeGossip
MËNYRA MË E THJESHTË/ Si të keni buzë më të plota dhe të hidratuara tani në verë

MËNYRA MË E THJESHTË/ Si të keni buzë më të plota dhe të hidratuara tani në verë

Trendi i grimit minimal nuk po shkon askund dhe fiksimi i fundit i TikTok vërteton pikërisht këtë. Të gjithë po provojnë “gym lips”, një trend që ju ndihmon t’i lyeni buzët në mënyrë natyrale, duke i bërë të duken më të plota.

Termi “buzët e palestrës” u krijua për herë të parë nga Kelli Anne Sewell, një grimiere nga New York.

Ju nevojitet vetëm një zbutës buzësh dhe një laps në ngjyrën natyrale të buzëve tuaja. Duhet vetëm të lyeni buzët me laps përreth (ndoshta fare pak mbi vijën tuaj natyrale të buzëve) dhe më pas të aplikoni zbutësin/shkëlqyesin.

Rezultati përfundimtar janë buzë më të plota dhe të hidratuara.

Mënyra më e thjeshtë: Si të keni buzë më të

PHOTO CREDITS: POP SUGAR

Sigurisht, mes ditës së gjatë dhe vapës së nxehtë, mund t’ju duhet që t’i lyeni buzët disa herë.

Burimi: Pop Sugar