Thirrjes së Berishës për të sulmuar Artan Hoxhën i përgjigjet reperi i njohur: Gazetar k*rvë, të q*fsha… (FOTO) – AlpeGossip
Thirrjes së Berishës për të sulmuar Artan Hoxhën i përgjigjet reperi i njohur: Gazetar k*rvë, të q*fsha… (FOTO)

Thirrjes së Berishës për të sulmuar Artan Hoxhën i përgjigjet reperi i njohur: Gazetar k*rvë, të q*fsha… (FOTO)

Thirrja e Sali Berishës për të bojkotuar dhe denigruar figurën e gazetarit investigativ Artan Hoxha, i është përgjigjur menjëherë reperi Arkimed Lushaj.

I njohur ndryshe edhe me emrin e artit “Stresi”, ai nuk është përmbajtur kur ka ndjekur replikat e ish-kryeministrit me gazetarin Hoxha ku ky i fundit i numëroi publikisht disa nga krimet që kanë autorësinë e tij.

Pas këshillave që Berisha dha për militantët e tij, mbështetësi i PD-së Lushaj ka kërcenuar hapur gazetarin Hoxha në rrjetet sociale.

Ai i ka kërkuar Hoxhës të heshtë “të rrijë mirë” duke mos i kursyer as të sharat ndaj gazetarit.

Stresi është një adhurues i çmendur i Berishës dhe Bashës, i cili i dha mbështetje “çadrës së protestës” vitin e shkuar, duke protestuar kundër krimit dhe drogës.

Me këta mbështetës PD është e sigurtë që një ditë edhe mund të vijë në pushtet.