MES LOTËVE E PIKËLLIMIT/ Diddy i jep lamtumirën bashkëshortes së tij: Shpirti i saj do… – AlpeGossip
MES LOTËVE E PIKËLLIMIT/ Diddy i jep lamtumirën bashkëshortes së tij: Shpirti i saj do…

MES LOTËVE E PIKËLLIMIT/ Diddy i jep lamtumirën bashkëshortes së tij: Shpirti i saj do…

Ditën e sotme u mbajt funerali i bashkëshortes së reperit të famshëm amerikan P.Diddy. Ceremonia për 47-vjeçaren filloi në orën 11 të mëngjesit në Kishën e Cascades Hills në Kolumbus.

Diddy mbajti një fjalim prekës për nënën e tre fëmijëve të tij përballë turmës prej 1,200 – 1,500 të pranishmeve.

“Sot përcollëm ëngjëllin tonë. Shpirti i saj do të jetojë gjithmonë me ne. Ju falenderojmë të gjithëve për mbështetjen dhe lutjet tuaja. Kjo do të thotë shumë për ne. Falenderojmë Zotin që ju kemi të gjithëve” – shkruan Diddy ndërkohë në Twitter.

Gjithashtu fjalime mbajtën edhe Mary J. Blige, Dallas Austin, peshkopi Noel Jones dhe këngëtarja Quincy Brown.

Ajo vdiq të enjten e kaluar pasi kishte vuajtur nga një epidemi e pneumonisë, por shkaku i saj i vdekjes nuk dihet akoma.