MOS E PROVONI/ Është e kotë të futeni në një debat me këto shenja të horoskopit! – AlpeGossip
MOS E PROVONI/ Është e kotë të futeni në një debat me këto shenja të horoskopit!

MOS E PROVONI/ Është e kotë të futeni në një debat me këto shenja të horoskopit!

Të dish të fitosh një argument është një aftësi që jo të gjithë mund ta zotërojnë. Por ka shenja të zodiakut që dinë ta bëjnë. Sipas astrologëve, nëse ndodh që ta gjeni veten në një argument me një shenjë Ajri, përgatituni të humbni. Midis zodiakut, shenjat e Ajrit dinë të fitojnë debate çdo herë.

Dashi

“Dashi është luftëtari dhe është i përgatitur për çdo betejë,” thotë astrologja Elisa Robyn. “Ata janë gjithmonë plotësisht të armatosur dhe janë të gatshëm për të sulmuar në mënyrë që të fitojnë.” Kur bëhet fjalë për të luftuar, Dashi beson se mbrojtja më e mirë është një ofendim i fortë. “Nëse ata ju duan, mund të tonifikojnë retorikën dhe të jenë pak më të butë, por ata ende synojnë të fitojnë,” thotë Robyn.

Binjakët

Binjakët drejtohen nga Mërkuri, kështu që ata preferojnë shumë komunikimin. Ata pëlqejnë të flasin me njerëz, ata thithin shumë informacion, dhe për shkak të kësaj, ata kanë tendencë të dinë gjithçka për të gjithë. Nëse po përpiqeni të fitoni një argument kundër Binjakëve, fat të mirë me këtë. Sipas Oddie, thjesht nuk mund të fitosh. “Binjakët janë kaq të vështirë për të debatuar sepse ata dinë aq shumë dhe mund të luajnë me fjalë”, thotë ajo. “Ata janë argumentuesit më të zgjuar të zodiakut. Ata janë shumë të shkathët dhe të shkathët në të menduarit e tyre.”

Luani

“Leo është Luani, Mbretëresha e të gjithë asaj që sheh, dhe këto shenja e dinë këtë,” thotë Robyn. “Një Luan do të hyjë në një debat me një dosje plot me detaje, hulumtime dhe informacion. Ata mund të fitojnë një argument sepse është e drejta e Mbretëreshës për ta bërë këtë.” Një Luan hyn në argumente të përgatitura. Për shkak të kësaj, i bën ata të ndjehen sikur janë të fuqishëm dhe kanë dorën e sipërme. Meqenëse ata vënë në kohë për të hulumtuar faktet, t’i bësh ata të kuptojnë që nuk kanë plotesisht të drejtë do të jetë një sfidë e madhe.

Peshorja

Peshorja ka të bëjë me balansim. Ndërsa ata njihen që janë pak të pavendosur, gjithçka që ata vërtet dëshirojnë është drejtësi. Sipas Oddie, Libras ka tendencë të fitojë argumente çdo herë sepse ata janë negociatorë master. “Ata janë të zgjuar dhe do t’ju pëlqejnë zërit tuaj të arsyes,” thotë ajo. “Ata kanë dhuratën që të mos humbasin temperamentin e tyre dhe të qëndrojnë në ekuilibër.” Ata pëlqejnë të luajnë avokatin e djallit dhe dinë të fitojnë njerëzit duke përdorur fjalët e tyre. Meqenëse ata duken kaq të qetë dhe racionalë, Oddie thotë se është e vështirë të mos biesh dakord me ta.

Ujori

Ujori është një tjetër shenjë e zgjuar e Ajrit që shkon logjikisht. Më shpesh sesa jo, ata kanë tendencë të rregullojnë të gjitha debatet. Nëse ndodh të filloni një debat me një Ujor, ka shumë të ngjarë që të keni një fitore të uritur. Sipas Robyn, ata do t’ju lejojnë të besoni se keni fituar një argument. Por në realitet, ata në fakt janë zbrapsur që nga momenti kur filluat të flisnit. “Do të largoheni me sigurinë se i keni bindur ata në rrugën e duhur për të vazhduar,” thotë Robyn. “Sidoqoftë, ata në të vërtetë nuk ju dëgjuan kurrë. Nëse do të shqetësoheshin të dëgjonin, ata do të pyesin vetëm pse jeni kaq i kufizuar në mënyrën si mendoni.”