Na habiti me triumfin e saj në Eurovision! Kush është Netta, ”vajza-pulë” që fitoi vendin e parë – AlpeGossip
Na habiti me triumfin e saj në Eurovision! Kush është Netta, ”vajza-pulë” që fitoi vendin e parë

Na habiti me triumfin e saj në Eurovision! Kush është Netta, ”vajza-pulë” që fitoi vendin e parë

Netta është fituesja e Eurovisionit për këtë vit. Kënga e saj e rrymës pop është frymëzuar nga lëvizja #MeToo dhe është bërë enkas për të promovuar fuqizimin e femrës.

Kënga u bë mjaft e famshme falë imitimit të pulës gjatë vijës muzikore dhe të shumtë ishin ata që e cilësuan si vajza-pulë.

Jeni kuriozë të dini kush wshtw Netta Barzilai?

Netta është fituesja e Eurovisionit për këtë vit. Kënga e saj e rrymës pop është frymëzuar nga lëvizja #MeToo dhe është bërë enkas për të promovuar fuqizimin e femrës.

Kënga u bë mjaft e famshme falë imitimit të pulës gjatë vijës muzikore dhe të shumtë ishin ata që e cilësuan si vajza-pulë.

Ajo performoi këngën “Toy”, të cilën e këndoi e vetme. Kënga mori miliona shikime në YouTube përpara nisjes së shfaqjes.

Netta ka thënë: “Kënga ka një mesazh të rëndësishëm. Zgjimi i fuqisë femërore dhe drejtësisë shoqërore, i mbështjellë me vibrime të lumtura dhe shumëngjyrëshe përçohet gjatë gjithë këngës”.

Duke folur për zërat e pulës që bëhen gjatë këngës, e reja tha për Wiwibloggs: “Zërat supozohen të imitojnë zërin e një frikacaku, të një pule. Dikush që nuk vepron si e ndjen dhe që të trajton si lojë”.