DADDY YANKEE NË SHQIPËRI/ Moderatorja tregon torturën e koncertiti: VDIQËM! Na vodhën dhe na...(FOTO) - AlpeGossip
DADDY YANKEE NË SHQIPËRI/ Moderatorja tregon torturën e koncertiti: VDIQËM! Na vodhën dhe na…(FOTO)

DADDY YANKEE NË SHQIPËRI/ Moderatorja tregon torturën e koncertiti: VDIQËM! Na vodhën dhe na…(FOTO)

Koncert në Albanistan’- kështu e nis reagimin e saj, moderatorja dhe gazetarja e njohur Fatma Haxhialiu, për koncertin e mbrëmshëm të këngëtarit Daddy Yankee.

Fatma, nëpërmjet një postimi në facebook, rrëfen se koncerti ka qënë një torturë dhe nuk ka pasur aspak organizim.

Moderatorja tregon se edhe pse paguan 52 euro, në koncert mundi të hynte kushdo, dhe përveç kësaj nuk mund të kishin as ujë për të pirë.

“Të vjedhin sy për sy dhe të trajtojnë si dele, stafi vërtet nuk ishte trajnuar dhe asnjeri nuk piu dot asgjë (7 orë në këmbë, në atë vapë, mes turmës, pati nga ata që ikën se ishin në gjendje te fikti, ikën lekët e biletës) por ama stafi i merrte lekët”- shkruan moderatorja.

Reagimi i plotë:

Koncertet ne Albanistan;
-paguan bileten 52 euro per te qendruar ne nje plate te caktuar, pas pak hapen dyert dhe hyn kushdo se demek nuk u mbush sa duhet ai vendi aty.( pra ty te duket vetja nje debile qe ta futen sy per sy, se askush nuk e respektoi faktin qe ti ke paguar me shume per ate cope vendi dhe ske ca ben eshte me e bukura)

-Nuk ka program te qarte; kur fillon apo mbaron, te shkruan ne bilete fillon ne 7, fillon ne 22.00. Prit njerezit e shkrete 7 ore ne kembe se ashu o i muhabet andej nga mbrapa….

-Vdes per nje pike uji, nuk ble dot asnje pije, sepse stafi eshte i patrajnuar dhe nuk di ta perdori sistemin me credite (jep leket, mbushet chip-i i byrzylykut qe hyre, me kredite dhe ti ble neper stenda pijesh cfare do)

-Te vjedhin sy per sy dhe te trajtojne si dele, stafi vertet nuk ishte trajnuar dhe asnjeri nuk piu dot asgje (7 ore ne kembe, ne ate vape, mes turmes, pati nga ata qe iken se ishin ne gjendje te fikti, iken leket e biletes) poor amaaa stafi i merrte leket. Pra te merrnin leket dhe kur shkoje te blije pije, te thoshin nuk ble dot se sti kane hedhur kreditet. (Kush nuk e di di, eshte e ndaluar te marresh pije me vete, nga jashte)

– Trajtimi si dele part 2.
U tha se sistemi pesoi crash, por askush nuk rimbursonte (njerezit kishin paguar nga 50 mije leke deri ne 300€ per pijet qe do konsumonin). Te sorollasnin sa andej ketej, duke thene jane te huaj keta sdime gje, pa treguar kush ishte manaxheri dhe si do merrin njerezit leket mbrapsh.
Shume njerez iken (sigurisht duke share e mallkuar neper dhembe, por pa kerkuar rimbursim. Pihet ky llafi?) Ata qe ngelen nuk u moren seriozisht nga stafi, derisa ne kercenuam se do behej e madhe ne media. Pra u detyruan te leviznin nga “frika” jo se e kishin per DETYRE te rimbursonin njerezit (kulmiiiii!!!!!!)

-Ne fund duke pare njerezit qe nuk leviznin ben sikur hapnin sistemin qe nuk kishte punuar kurre dhe filluan te paguanin me leke nga xhepi (skam fjale) per t’i hequr qafe disa. Nuk e di a u rimbursuan te gjithe (shkruani ketu mqs ra fjala nqs nuk ju ktheu njeri leket).

Perfundimi; organizim skandaloz, staf i patrajnuar, vjedhje sy per sy, prishje nervash, Daddy Yankee fantastik LIVE!

Perfundimisht jemi akoma shume larg manaxhimit dhe respektimit te turmes per evente te tille. Ne bote manaxhohen 80mije- 100mije veta dhe ska keshtu hallesh, ne me 300 veta dhe besoj gjysma e mendojne si puna ime; mos ja pafshim bojen koncerteve dhe shesheve tona!!!!!

Ps: si konsumtor jemi kaq gjynah dhe te painformuar, si nuk i mesuam njehere te drejtat tona. Bejme gam gam kot dhe kemi turp dhe frike te marrim cfare na