NGA TOKSINAT TEK SISTEM I TRETJES/ Ja pesë përfitimet shëndetësore nga uji – AlpeGossip
NGA TOKSINAT TEK SISTEM I TRETJES/ Ja pesë përfitimet shëndetësore nga uji

NGA TOKSINAT TEK SISTEM I TRETJES/ Ja pesë përfitimet shëndetësore nga uji

Kemi dëgjuar që sekreti për një lëkurë të mirë është konsumimi i shpeshtë i ujit. Por ç’përfitime të tjera ka trupi nga ai? Një nga arsyet për një dietë të suksesshme është pirja e mjaftueshëm e ujit. Pini ujë herët në mëngjes dhe para se të flini dhe mundohuni të mos i konsumoni pijet e tjera.

1.Uji u jep gjendje të mirë fizike dhe mendore
Pirja e ujit ju ndihmon në ndryshimin për mirë të gjendjes suaj emocionale. Dehibrimi shkakton lodhje të trupit, ndaj duhet ujë.

2.Është i mirë për sistemin e tretjes

Uji në trup bën që çdo gjë të shkojë mirë. Para dhe pas buke, pini nga një gotë ujë.

3.Forcon imunitetin

Uji forcon sistemin tuaj imunitar dhe lejon që organet të funksionojnë në potencialin e tyre optimal.

4.Pastroheni nga toksinat

Uji pastron toksinat e shumta që keni në trup. Kur pini ujë, dhjami dhe toksinat dalin jashtë trupit tuaj

5.Zemra juaj do u falenderojë

Konsumimi i ujit ul shanset për sulm në zemër dhe gjithashtu ul tensionin. Një gotë uji përpara gjumit të natës, ndihmon në qarkullimin e gjakut te organet, kur ju jeni duke fjetur.