NJË “MAKINERI VRASËSE” GJAKFTOHTË/ Njihuni me snajperët e NATO-s (FOTO) – AlpeGossip
NJË “MAKINERI VRASËSE” GJAKFTOHTË/ Njihuni me snajperët e NATO-s (FOTO)

NJË “MAKINERI VRASËSE” GJAKFTOHTË/ Njihuni me snajperët e NATO-s (FOTO)

Këto fotografi tregojnë snajperët e NATO-s nga tetë vende të ndryshme teksa realizojnë një stërvitje elite  në alpet Austriake. 

Snajperët nga Belgjika, Gjermania, Greqia, Italia, Holanda, Norvegjia, Sllovakia dhe Shtetet e Bashkuara  do të zhvillojnë një kurs trajnimi dy javor. 

Trajnimi, i cili përfshin gjuajtjen me snajper nga lartësia deri në 1900 metra. 

Ata gjatë stërvitjes duhej të mbanin një pushkë, qindra kilogram municione, trekëmbësh, veshje malore si dhe pajisje gjumi. 

Më poshtë do të shikoni përmes fotove disa momente nga stërvitja e tyre.