NJERI ME ZEMËR TË MADHE/ Drake u dhuron 20 mijë dollarë punonjëseve të “McDonald’s” – AlpeGossip
NJERI ME ZEMËR TË MADHE/ Drake u dhuron 20 mijë dollarë punonjëseve të “McDonald’s”

NJERI ME ZEMËR TË MADHE/ Drake u dhuron 20 mijë dollarë punonjëseve të “McDonald’s”

Gjatë xhirimit të videos së tij “God’s Plan”, Drake ndau 1 milion dollarë në njerëz të ndryshëm. Reperi i njohur njihet për veprat e tij të bamirësisë dhe së fundmi ka fituar zemrat e të gjithëve me një veprim tjetër. Mbrëmjen e djeshme ai ka ndaluar në “McDonald’s” dhe i ka dhuruar nga 10 mijë dollarë dy punonjëseve në ‘fast food’.

Një djalë shkruajti në ‘Twitter’ se kishte parë të gjithë skenën, por nuk dihet nëse reperi ka shkuar në “McDonald’s” për të porositur diçka apo vetëm për të dhuruar paratë. Në vitin 2018 sipas disa publikimeve, Drake ka përfituar plot 100 mijë dollarë falë punës së tij.