Njihuni me fshatin që konkurronte dhe Gjirokastrën për nga bukuria (FOTO) - AlpeGossip
Njihuni me fshatin që konkurronte dhe Gjirokastrën për nga bukuria (FOTO)

Njihuni me fshatin që konkurronte dhe Gjirokastrën për nga bukuria (FOTO)

Postimi i lajmit, se si është katandisur një nga fshatrat më të bukur në Shqipëri, Bënja, ka shkaktuar shumë reagime.

Në një foto të siguruar nga gazeta, tregohet se si ka qenë ky fshat në fillim të shekullit të kaluar.

Me vila gjigande dhe të rregullta, Bënja e atëhershme konkurronte edhe Gjirokastrën për nga bukuria.