Njihuni me kripën Epsom/ Vetitë e saj kuruese janë një mrekulli – AlpeGossip
Njihuni me kripën Epsom/ Vetitë e saj kuruese janë një mrekulli

Njihuni me kripën Epsom/ Vetitë e saj kuruese janë një mrekulli

Keni dëgjuar për kripën Epsom? Nëse jo, po ju tregojmë se kripa Epsom është njohur për vetitë e saj kuruese përbëhet nga forma të sulfatit të magnezit (magnez, sulfur dhe oksigjen së bashku) dhe nga shtatë molekula uji të bashkangjitura.

Kripa Epsom është përdorur si eksfoliante natyrore dhe falë përbërësve anti-inflamatore përdoret për trajtimin e muskujve të lënduar, plagëve të vogla, lëkurës së thatë dhe madje edhe sëmundjeve.
Kripërat e Epsom janë përgjithësisht të sigurta për t’u përdorur dhe magnezi i përfshirë në kristalet e kripës mund të absorbohet në trup përmes lëkurës. Sigurisht para se ta përdorni konsultoheni me një profesionist shëndetësor nëse vuani nga ndonjë problem shëndetësor apo jeni shtatzënë.

Për çfarë dhe si mund ta përdorni kripën Epsom?

1.Kripa Epsom u jep volum flokëve

2.Hidraton dhe ushqen lëkurën

3.Zgjidh problemet e mykut dhe kërpudhave