Nuk do ta besoni/ Përgatisni vetë këtë pije dhe do jeni një bishë në shtrat! – AlpeGossip
Nuk do ta besoni/ Përgatisni vetë këtë pije dhe do jeni një bishë në shtrat!

Nuk do ta besoni/ Përgatisni vetë këtë pije dhe do jeni një bishë në shtrat!

Të gjithë meshkujt që kanë probleme me ereksionin ose duan të rrisin performancën e tyre seksuale, duhet të dinë se ka disa ushqime të caktuara që janë shumë të mira në këtë aspekt. Nuk është nevoja të shkosh në farmaci për të blerë Viagra, kur shumë thjeshtë mund të përgatisësh vetë ilaçe natyrore.
Po pyesni veten se si mund të bëhet vetë Viagra? Lëngu i shalqirit është “viagra natyrale”, sipas shkencëtarëve. Kjo, pasi aminoacidet në të ndihmojnë përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe gjithashtu vitamina C në këtë frutë është e mirë për meshkujt impotentë.

Më poshtë do ju tregojmë dy receta me bazë pikërisht lëngun e shalqirit.

Receta 1

Përbërësit:

¼ shalqi;

1 limon;

1 shegë

Përgatitja:

Futini të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini mirë. Lëngun futeni në një shishe dhe ruajeni në frigorifer.

Si ta konsumoni:

Çdo mëngjes pini çerek gote me këtë lëng me stomakun bosh. Pini po këtë sasi edhe para darkës.

Ky lëng i shëndetshëm dhe natyror do të përmirësojë qarkullimin e gjakut në organin seksual dhe performancën në shtrat. Nuk ka asnjë efekt anësor.

Receta 2

Përbërësit:

½ shalqi;

10-12 luleshtrydhe;

½ limon

Përgatitja:

Futni në blender shalqirin dhe përziejeni derisa të bëhet lëng. Shtoni limonin dhe luleshtrydhet. Përziejini mirë.

Futeni lëngun në një shishe dhe ruajeni në frigorifer.

Si ta konsumoni:

Çdo mëngjes pini çerek gote me këtë lëng me stomakun bosh. Pini po këtë sasi edhe para darkës. Ky lëng natyror do të përmirësojë qarkullimin e gjakut në organin seksual.