PASI I FEJUARI I ELVANËS U DORËZUA/ Suada Sherifi merr vendimin për tu zhdukur nga…(FOTO) – AlpeGossip
PASI I FEJUARI I ELVANËS U DORËZUA/ Suada Sherifi merr vendimin për tu zhdukur nga…(FOTO)

PASI I FEJUARI I ELVANËS U DORËZUA/ Suada Sherifi merr vendimin për tu zhdukur nga…(FOTO)

Ish missi shqiptar Suada Sherifi u lakua shumë ne media, pasi partneri i saj Eldi Dizdari u shpall në kërkim si i përfshirë në ngjarjen e Bllokut në të cilin ishin tër përfshi edhe Elvana Gjata bashkë me të fejuarin.Që prej kësaj ngjarje, jeta e saj private tërheq gjithmonë vëmendje.

Ndryshe nga Elvana që zgjodhi të heshte mbylli rrjetet dhe u largua ,Suada veprsoi ndryshe, ajo postonte gjithmonë foto nga e përditshmja dhe doli  për një intervist në ekran.

Përveç jetës si modele dhe nënë,Suada foli edhe për bashkëshortin në lidhje me ngjarjen e Bllokut , i cili është akoma në kërkim.

“Kam bërë gabim që  e kam bërë publik, pasi ai ishte thjesht një kalimtar në rrugë kur ndodhi diçka, pasi u përfol se ishte bashkëshorti im. U ndjeva shumë keq”. 

Pasi Suada  mohoi se bashkëshorti kishte lidhje me ngjarjen ajo rrëfeu se si e përjetoj faktin që përflitesh në çdo media. Ku me një sjellje mos kokëçarëse kaloi me pozivitet pyetjen duke thënë: Na janë rritur follow-rsat në Instagram.

Gjithashtu ajo rrëfeu edhe detaje nga njohja me bashkëshortin ku tregoi edhe problemet e tyre.

Kemi patur shumë probleme xhelozie. Një ditë, e kisha telefonin silent dhe isha në makinë duke biseduar me një mikeshën time. Ai ndërkohë m’i kishte rënë 5 herë rresht telefonit, unë asnjë përgjigje se s’e kisha dëgjuar. O Zot!! Gjithsesi, tani gjërat kanë ndryshuar paksa sepse edhe marrëdhënia është konsoliduar’, është shprehur Sherifi”.

Mirëpo duket se ngjarjet kanë marrë një rrjedh tjetër. Elvana Gjata shfaqen për Kocertin e pavarsisë së Kosovës dhe më pas publikoi këngën e re “Tavolina e mërzisë”.  Në datën 2 mars i fejuari i Elvanës u  vetëdorëzua në polici dhe sot u shpallë i lirë. Ndërkohë që bashkëshorti i Suadës vijon të jetë në kërkim nga policia,Suada Sherifi merr vendimin për tu zhdukur nga rrjeti social “Instagram”.

Me anë të një kërkimi llogaria e modeles shfaqet e mbyllur. Nuk i dimë akoma  arsyet që bën Suadën të zhdukesh nga rrjetet

 

AlpeNews.al