Pasi u KAP MAT me një femër tjetër, reagon i dashuri i Duas: Këta njerëz paguhen për të… (FOTO) – AlpeGossip
Pasi u KAP MAT me një femër tjetër, reagon i dashuri i Duas: Këta njerëz paguhen për të… (FOTO)

Pasi u KAP MAT me një femër tjetër, reagon i dashuri i Duas: Këta njerëz paguhen për të… (FOTO)

Ditën e sotme është publikuar lajmi se i dashuri i saj Careë e ka tradhëtuar këngëtaren shqiptare Dua Lipa. “The Sun” ka publikuar imazhet e modelit, i cili shihet duke vallëzuar dhe u përkëdhelur me një zeshkane. Por i menjëherëshëm ka qenë edhe reagimi i Dua Lipas e cila me anë të disa statuseve në Twitter është shprehur se njerëzit duhet t’iu besojnë instinkteve dhe të dashurit t’i mbajnë afër vetes.

“Duhet t’i mbani afër shoqërinë dhe të dashurit, besoni instinktet. Mos i lejoni të shkojnë njerëzit që nuk kanë asgjë tjetër përveç sinqeritetit, që ta duan të mirën pa interes. Mendoj se frika më e madhe është kur lejoni të qëndrojnë pranë jush njerëzit toksikë për një kohë të gjatë. Do t’i njihni të mirët që do të paralajmërojnë për të këqijtë. Besoju atyre para se të bësh gjënë më të vështirë”, ka shkruar këngëtarja duke dhënë një mesazh të qartë.

Pas lajmit të publikuar nga tabloidi ‘The Sun’ mbi tradhëtinë e mundshme të Duas në një prej pubeve të Londrës ka reaguar i dashuri i këngëtares, Isaac Carew.

Përmes një postimi të gjatë në Instagram, ai ka dhënë versionin e tij mbi ngjarjen.

Më poshtë reagimi i plotë:

Unë nuk do të doja që ju të mendoni se Dua është në një marrëdhënie me dikë që nuk e do dhe respekton atë. Dua dhe unë kemi rënë në duart e tabloidëve duke shkaktuar dramë dhe duke na lidhur me njerëz të ndryshëm kur nuk ka thjesht asgjë atje. Unë kam qenë në një bar të homoseksualëve që vallëzoja me një mik dhe është shfaqur në një dritë të keqe. Nuk ishte duke u puthur dhe isha i zhgënjyer për vallëzimin edhe për një moment të shkurtër duke pasur parasysh mënyrën se si u portretizua. Ishte një klub i zhurmshëm dhe unë flisja me të në veshin e saj. Mos besoni gjithçka që shihni, sepse këta njerëz paguhen për të krijuar dramë.Jemi shumë të lumtur që po kthehemi së bashku. Kemi kaluar 3 vjet e gjysmë lumturi së bashku me besnikërinë dhe dashurinë dhe asnjëherë nuk u shkatërruam, sepse kemi pasur probleme të tilla, për shkak se kemi konflikte dhe nuk jemi në gjendje të jemi së bashku. Për fat të mirë lëkura jonë është më e ashpër dhe dashuria është më e fortë se kjo.”