PËRPLASJA E FORTË! Skenat e FIFIT në “Big Brother VIP” që shkaktuan irritim në rrjet (E PLOTË) – AlpeGossip
PËRPLASJA E FORTË! Skenat e FIFIT në “Big Brother VIP” që shkaktuan irritim në rrjet (E PLOTË)

PËRPLASJA E FORTË! Skenat e FIFIT në “Big Brother VIP” që shkaktuan irritim në rrjet (E PLOTË)

Situata brenda shtepise se “Big Brother Vip” është çdo gjë, përveç se e qetë.

Prej dy ditësh disa prej banoreve, janë perplasur aq keq me njëra tjetrën, sa vështirë te thuash se mund të ketë një pajtim ne te ardhmen.

Skena e fundit dhe aspak e bukur për tu ndjekur, ishte ajo e Fifit dhe Semit. Ndërsa Fifi po mbante një shkop neper shtëpi, Semi u shpreh se kjo e shqetesonte e se i dukej sikur do i rrihte të gjithë me radhë.

Pas grricjesh prej më shume se 20 minutash, Fifi shpërtheu në ulërima duke bere të ndihej keq jo vetëm dike qe pranoi se vuante nga ankthi, por dhe të tjerë përreth.

Kjo nuk është skena e parë që Fifi duket se del nga vetja, por kjo ka mjaftuar që te ketë edhe një reagim të gjërë në rrjet.

Genta Gjalpi shkruan: Sa turp me vjen qe degjoj keto diskutime, nga artiste qe i kemi adhuruar e degjuar. Dhe dicka, mos u tallni me pjesen e ankthit dhe te panikut, sepse me ka ndodhur edhe mua, hera e fundit, mu fut keq nje makine do parakalonte por kisha maune para dhe ndali mes meje e maunes per nje moment me kapi paniku aq keq, sa mezi merrja fryme, me vinte per te vjelle,nje nxehtesi ne stomak dhe gjunje te keputura. Mezi e mblodha veten, aty kuptova vertet se si eshte kriza e panikut, dhe se nuk eshte thjesht dicka e shpikur nga njeriu. Une shqetsohem shume edhe kur shoh nje njeri qe eshte agresiv qofte dhe me nje roje, kamarier etj me kap nje mini- panik ose ankth sic po i themi tani rendom. Dhe te shoh nje njeri duke ardh verdalle, me shkop ne dore ( si nestori bilishtit) detyrimisht do trembem.Tani gjithe keta banore qe po mbeshtesin fifin dhe qeshin, per mendimin tim jane me copa druri se ajo qe ka Fifi ne dore.Edhe ata qe e tallin Semin jo po shtirej jo kshu, nuk kam fjale. Vetem ketu ndodh ti japesh vlera nje njeriu me shkop ne dore, dhe te tallesh me njerez me psikologji te dobet dhe vulnerabel.”

Edhe Ina Kollaçaku ishte e te njejtit mendimi:

Tek e fundit, ti pret nga “VIP-at” të shohësh gjithçka…përveç kësaj. E ta mendosh se arsyeja përse ndodhi, ishte se Fifi i doli në mbrojtje Granitit. Ky i fundit dy dite me parë i tha se e shihte kengëtaren vetëm si motër e asgje me shumë!

A u dorëzua Fifi pasi pa Semin në gjendje të rënduar?

Siç kuptohet, jo! AlpeGossip.al