RIKTHEHET “HARRY POTTER”/ Kush do të luajë personazhet kryesore – AlpeGossip
RIKTHEHET “HARRY POTTER”/ Kush do të luajë personazhet kryesore

RIKTHEHET “HARRY POTTER”/ Kush do të luajë personazhet kryesore

Harry Potter” është një sagë e krijuar nga seria e librave të J. K. Rowling për magjistarin legjendar dhe luftën e tij për të shpëtuar botën magjike nga Lordi Voldemort.

Është e njohur tashmë për të gjithë se këta libra krijuan një ekskluzivitet filmi me Daniel Radcliffe në rolin kryesor, i cili pati një sukses të madh dhe është ende shumë i popullarizuar.

Siç raporton Bloomberg, negociatat në lidhje me këtë projekt të ri janë në fazën përfundimtare dhe në regjistrimin e serialit duhet të përfshihet edhe J. K. Rowling.

Plani është që seriali “Harry Potter” të ketë shtatë sezone, secili i bazuar në një libër. Për këtë serial është përfolur gjatë dhe duket se së shpejti “do të shfaqet drita”.

Shumë po pyesin se kush do të luajë personazhet kryesore në serial, të cilët u mishëruan në filmat nga Daniel Radcliffe, Emma Watson që luante Hermione dhe Rupert Green, i njohur më mirë si Ron Weasley./