SANDALET SPORTIVE/ Trendi që duhet të provoni këtë pranverë (FOTO) – AlpeGossip
SANDALET SPORTIVE/ Trendi që duhet të provoni këtë pranverë (FOTO)

SANDALET SPORTIVE/ Trendi që duhet të provoni këtë pranverë (FOTO)

Lëvizini atletet dhe këpucët tuaja nga dollapi sepse sandalet ‘turistike’ do të mbretërojnë këtë pranverë-verë.

Trendi, mund të tingëllojë disi i habitshëm sepse disa njerëz i cilësojnë këto sandale si aspak elegance, por këto këpucë janë bërë për të ecur rehatshëm e për të udhëtuar. Sandalet sportive janë në thelb një version për motin e ngrohtë të atleteve me platformë.

Të para fillimisht në pasarelat e pranverë–verës së disa shtëpive mode, këto sandale e shapka kanë nisur të bëhen pjesë e garderobës së së blogereve dhe influencueseve si për të treguar që tashmë rruga drejt temperaturave të ngrohta ka nisur.

Shihni disa nga zgjedhjet e “Glamour” për trendin në fjalë: