SEZONI I RI FILLOI/ Njihuni me emisionet që EDHE këtë vit… ndërruan moderatoret! (FOTO) – AlpeGossip
SEZONI I RI FILLOI/ Njihuni me emisionet që EDHE këtë vit… ndërruan moderatoret! (FOTO)

SEZONI I RI FILLOI/ Njihuni me emisionet që EDHE këtë vit… ndërruan moderatoret! (FOTO)

Sezoni i ri televiziv filloi dhe emisionet më të ndjekura nga publiku shqiptarë kanë filluar dhe disa të tjerë mezi priten të shihen së shpejti. Ajo që ra në sy  ishin ndryshmet e mëdha në formatin e ri dhe lëvizjet e moderatoreve.  Tendenca më e re që shihet është se televizionet kërkojë gjithmonë figura të reja për të prezantuar.

Redaksia e AlpeNews.al ju  njeh me disa nga emisionet që zgjedhin gjithmonë imazhe të reja në çdo sezon të ri.

 Ftesë në 5

Këtë sezon të ri nuk ndryshoi vetëm moderatoren por edhe emrin. Ftesë në pesë ka filluar dhe drejtohet nga Bieta Sulo por femrat që kanë prezantuar emisionin në pasditen e Top Channel kanë qenë të shumta. Gazetarja e fundit ishte Jonida Shehu

  Wake -up

Wake up ishte një ndër emisionet që ju besua prej shumë vitesh Ledion Liço dhe Eno Popi. Vitet e fundit duket se nuk po gjejnë dotë një moderatore stabël. Emisioni ka qenë në drejtimin e disa emrave të dëgjuar të ekranit si Mira Kazhani Isli dhe së fundmi ju besua Ori Binjaj

Jo vetëm modë

Emisioni i ishte besuar për vite me radhë moderatores Florjana Garo por pasi ajo u largua jashtë Shqipëris duket se çdo sezon ne do të shohim figura të reja. Pas drejtimi nga prezantuesja Nevina Shtylla këtë sezon të ri i është besuar Orinda Hutës e cila akoma nuk e ka dhënë konfirmimin zyrtar.

 

Pop Culture

Emisioni i cili duket se adhurohet shumë nga mosha e re por gjithashtu tendenca e tij është të sjellë figura të reja për të moderuar. Këtë duket se gjërat kanë ndryshuar duke mos kërkuar imazhe të tjera për këtë sezon. Pas shumë lajmesh që qarkualluan në mdeia tani është zyrtare emisioni do jetë nën drejtimin e Kelvin Kadilli dhe Dojna Mema.

Dance with the start

Spektakli i vallëzimit ndërron çdo sezon moderatoret ,ajo që bie në sy është se gjithmonë kërkohen femra më të suksesshme të showbizit. Edicioni i fundit ishte në drejtimin e  modeles së njohur Almeda Abazi,e cila  në fund pati keqkuptimi me poduksionin. Po Dance-n e ka drejtuar edhe emra si Armina Mevlani,Amarda Toska dhe Jonida Maliqi.

Përgatiti:AlpeNews.al