Shakaja e nuses anulon martesën, çifti dhe mysafirët u desh të kthehen…! – AlpeGossip
Shakaja e nuses anulon martesën, çifti dhe mysafirët u desh të kthehen…!

Shakaja e nuses anulon martesën, çifti dhe mysafirët u desh të kthehen…!

Një përfaqësues i Bashkisë në lagjen Turgutlu të provincës Egje të Manisës nuk pranoi të bënte një martesë pasi nusja bëri një shaka gjatë shërbimit.
Pas një marrëdhënieje nëntëvjeçare, Hatice Koşman dhe Turgut Dinçer Güneri u bashkuan me të afërmit e tyre për martesën e tyre.

Por, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, kur zyrtari pyeti nëse ajo mori Turgut Dinçer Güneri, “të ishte burri i saj i martuar ligjërisht”, Hatice Koşman tha: “A do të ishte e mundur të thuhej ‘jo’? Natyrisht që po”.

Me përgjigjen e saj, zyrtari që punonte në Bashkinë Turgutlu anuloi ceremoninë dhe çifti i pafat duhet të kthehej në shtëpi.

“Në rrugë për në sallën e dasmës, Hatice kishte folur për të bërë një shaka në ceremoni. Ajo kishte shikuar videot në Youtube dhe kishte parë njerëz të bënin përgjigje të tilla”, ka thënë Turgut Dinçer Güneri për mediat turke.
“Ai e anuloi ceremoninë. Kishte 60 mysafirë. Ne të gjithë e lutëm atë për 15 minuta, por ai ishte krejtësisht pa kompromis. Ai na tha Hatice kishte përdorur disi fjalën “jo” kur ajo iu përgjigj pyetjes”, ka thënë tutje Güneri, duke shtuar se ata do të aplikojnë për të rezervuar një ditë tjetër për ceremoninë e dasmës