SHERRI MES ILDËS DHE SHAKOHOXHËS/ Ja femra që hyri në mes… – AlpeGossip
SHERRI MES ILDËS DHE SHAKOHOXHËS/  Ja femra që hyri në mes…

SHERRI MES ILDËS DHE SHAKOHOXHËS/ Ja femra që hyri në mes…

Pak ditë më parë u bë e ditur se Ilda Bejleri ka vendosur të largohet nga Supersport pas 11 vitesh karrierë si gazetare sportive. U tha se arsyeja e largimit ishte një sherr me Dritan Shakohoxhën.

Sipas burimeve të “Panorama plus”, shkak i këtij sherri është bërë një ridimensionim i hapësirave televizive mes prezantuesve. Shakohoxha ka dashur t’u japë përparësi moderatoreve të reja, siç është Lei Kraja, por Ildës kjo nuk i ka pëlqyer aspak, pasi do të mund të interpretohej si rënie nga froni. Situata ka degjeneruar në konflikt e deri në marrjen edhe Ilda ka marrë vendimin për t’u larguar puna.

Në një intervistë për “Pushime on Top”, Dritan Shakohoxha u shpreh se ka qenë ai i pari që e ka punësuar Ilda Bejlerin në televizion bashkë me djemtë e stafit dhe ishte po ai që i dha lajmin e largimit nga puna moderatores.

Pas kësaj deklarate, Ilda reagoi ka reaguar me një foto të postuar nga pushimet në Greqi ku i drejtohet Shakohoxhës. “Nga puna të heqin e të marrin pronarët, jo komentatorët e ndeshjeve”, shkruan Ilda duke shkelur syrin.