Shkencëtari rus zbulon ilaçin kundër kancerit/ Ja si ta përgatisni në shtëpi – AlpeGossip
Shkencëtari rus zbulon ilaçin kundër kancerit/  Ja si ta përgatisni në shtëpi

Shkencëtari rus zbulon ilaçin kundër kancerit/ Ja si ta përgatisni në shtëpi

Gjatë një prej leksioneve të tij, profesor Hristo Mermerski ka vërejtur se ilaçi i tij është një lloj ushqimi për trupin, i cili e trajton trupin dhe është në gjendje ta largojë kancerin.
Kjo recetë pastron enët e gjakut, rrit sistemin imunitar, pastron veshkat dhe mëlçinë dhe kuron zemrën.

Kjo recetë është shumë efiçente kur vjen fjala për të përmirësuar kujtesën, për të mbrojtur zemrën nga ataku dhe për trajtimin e të gjithë llojeve të kancerit.

Përbërësit

12 thelpinj hudhre të freskët

15 limonë të freskët, organikë

400 gr arra të freskëta

400 gr kokrra gruri të mbirë (grurë jeshil)

1 kg mjaltë natyral dhe i papërpunuar

Si t’i përgatisim filizat e grurit

Merrni një tas xhami të madh dhe vendosni grurë të gjelbër në të. Shtoni ujë të mjaftueshëm, aq sa të mbulojë grurin dhe lëreni të rrijë atje gjithë natën. 12 orë më vonë kullojini kokrrat e grurit dhe shpëlajini mirë. Kullojini përsëri dhe derdhini përmes një fashe. Më pas vendoseni grurin e kulluar në një tas dhe lëreni të qëndrojë atje për 24 orë. Pasi të kalojnë 24 orë do të keni filiza gruri (kokrra gruri të mbirë).

Përgatitja

Merrni arrat dhe thërrmojini, së bashku me filizat e grurit dhe thelpinjtë e hudhrës, të cilët duhet të jenë qëruar dhe pastruar më parë. Grini 5 nga limonët, të paqëruar dhe pastaj shtojini edhe ata në përzierjen e përgatitur. Merrni 10 limonët e mbetur dhe shtrydhjani lëngun, të cilin e shtoni në përzierje. Përziejini mirë të gjithë përbërësit dhe sigurohuni që të krijohet një përzierje homogjene.

Në fund shtoni mjaltin në përzierje dhe trazojeni mirë duke përdorur një lugë druri. Derdheni përzierjen në kavanoza qelqi dhe vendosini kavanozët në frigorifer. Përpara se të filloni ta përdorni, ilaçi ka nevojë të qëndrojë në frigorifer për tre ditë.

Si ta konsumoni

Duhet të merrni 1 deri në 2 lugë gjelle nga ky ilaç 1 orë e gjysmë përpara mëngjesit, darkës dhe përpara se të shkoni në shtrat, tre herë në ditë. Në rast se jeni dikush i prekur nga kanceri dhe e merrni këtë ilaç si kurë, atëherë duhet të konsumoni 1 deri në 2 lugë gjelle çdo dy orë.

Sipas doktor Mermerski, ky ilaç do t’iu ndihmojë të kuroni kancerin, ta mbani trupin të ri dhe energjik dhe të keni jetë të gjatë dhe të shëndetshme. Doktor Mermerski deklaron se ky ilaç përbëhet nga shumë vitamina jetësore, kripëra minerale, proteina, substanca bioaktive, yndyrna dhe karbohidrate, kështu që përmirëson funksionin e organeve dhe gjëndrave dhe e mirëmban trupin të shëndetshëm. Një trup i shëndetshëm është një trup pa kancer.