SHPALLET “MISS DHE MISTER 2020″/ Cilët janë bukuroshët që rrëmbyen çmimin (FOTO) – AlpeGossip
SHPALLET “MISS DHE MISTER 2020″/ Cilët janë bukuroshët që rrëmbyen çmimin (FOTO)

SHPALLET “MISS DHE MISTER 2020″/ Cilët janë bukuroshët që rrëmbyen çmimin (FOTO)

Nuk ka munguar as këtë verë spektakli i bukurisë “Miss& Mister Turizmi 2020”. I organizuar në një nga resortet turistike të Golemit dhe nën masa anti-covid-19, spektakli promovoi përmes të rinjve konkurrentë veshjet dhe vlerat më të mira të traditës dhe trashëgimisë sonë kulturore.

”Pas këtij eventi, presim ditë të bukura. Kemi kaluar ditë të stuhishme prej kësaj pandemie që na kufizoi lirinë dhe na detyroi të ndryshojmë 3 herë datat dhe vendet. Po duke vënë pak zemër ne te gjithë, si produksion, konkurrentët dhe familjarët bëmë të mundur që ëndrrat e tyre të mos qëndronin të fjetura, po të ngjisin shtegun për të arritur kapin majat. Këto e meritojnë më të mirën”, tha Myzejen Konduri, organizatore e Miss&Mister Turizmi 2020.

Fitues të Miss dhe Mister Turizmi 2020 u shpallën Anxhela Bashanoviç, dhe Regis Kasemi.

Burimi: Topchannel