Si u veshën moderatoret shqiptare këtë javë! Nga Rudina Magjistari te Arbana Osmani (FOTO) – AlpeGossip
Si u veshën moderatoret shqiptare këtë javë! Nga Rudina Magjistari te Arbana Osmani (FOTO)

Si u veshën moderatoret shqiptare këtë javë! Nga Rudina Magjistari te Arbana Osmani (FOTO)

Të vishesh me stil nuk varet vetëm nga gjendja ekonomike. Shumë stilistë thonë se një person ka stilin e tij pavarësisht të ardhurave. Megjithatë, të jesh një personazh i famshëm televiziv, do të thotë të investosh, për të pasur një imazh të mirë në sytë e teleshikuesve ose fansave.

Java që po lëm pas pati shumë veshje interesante dhe trendy të veshura nga moderatoret shqiptare. Gjithmonë të kuruara deri në detaje ato dalin para ekraneve duke u bërë ndonjëherë dhe inspirim për shumë vajza.

Për të gjithë ju që i humbët AlpeNews.al ju sjell veshjet më stil të javës.

Po e nisim me Rudina Magjistarin. Rudina e ka emisionin 5 ditë në javë dhe duke qenë kështu shfaqet çdo ditë ndryshe, por ne zgjodhem këtë veshje si më të bukurën e javës.

Vazhdojmë me Arbana Osmanin. Arbana çdo javë paraqitet para publikut të saj me veshje të zgjedhura nga vet ajo, dhe këtë javë kishte zgjedhur të vinte kështu.

Eva Murati, është një nga personazhet më të përfolura në showbizin shqiptar. Lidhja e saj me djalin e Jozefina Topallit është në interesin e të gjithve. Këtë javë në programin “Sportsweak” Eva zgjodhi të paraqitej me një futan të bardh. Një ngjyrë që i shkon dhe i nxjer në pah karakterin e saj të ëmbël.

Moderatorja e emisionit “Why Not” Roza Lati, këtë javë kishte të ftuar një personazh shumë special. Rita Lati pikërisht nëna e saj, e ka bërë Rozën të lodhej pak me veshjen sepse donte që ishte në lartësinë e nënës. Dhe këtë puntatë emisioni Roza zgjodhi të prezantohej kështu:

Fatma dhe Aulona, dy moderatoret e Thumb këtë puntatë emisioni ishin veshur “Matchy Matchy” ose siç e ka thënë Aulona “#friendshipgoals “.

Përgatiti AlpeNews.al