SIGUROHU TË KESH POZICIONIN E DUHUR/ Truke masturbimi për këdo që ka një penis – AlpeGossip
SIGUROHU TË KESH POZICIONIN E DUHUR/ Truke masturbimi për këdo që ka një penis

SIGUROHU TË KESH POZICIONIN E DUHUR/ Truke masturbimi për këdo që ka një penis

Mos u konfuzoni nga titulli, këto truke vlejnë njësoj si për meshkujt dhe për femrat. Kështu që hidhini një sy dhe na kujtoni pasi të keni bërë qejf apo mësuar diçka më shumë…
Diçka e mirë zgjat, kështu që merr kohë dhe mos u nxito. Sigurohu të kesh pozicionin dhe rehatinë e duhur.

Fik pornon

Shumë meshkuj e kanë zakon të masturbohen duke parë porno, por duhet thënë se kjo nuk është diçka fort efikase. Shpeshherë entuziazmi dhe energjia e videove pornografike mund të ndikojë keq në entuziazmin dhe energjinë tuaj.

Kujdes të pasmet

Po, njësoj siç bën kur bën seks me dikë. Lëvizja e të pasmeve e çon masturbimin në një tjetër nivel.

Eksperimento me pozicionet

Njësoj si në seks, për të përituar kënaqësi duhet të eksperimentosh me pozicionet deri sa të marrësh vesh çfarë të pëlqen.

Zbulo

E mira është të zbulosh që në fillim nëse masturbohesh më mirë me dorën e majtë apo të djathtë. Kështu do t’i kursesh vetes shumë mund dhe përpjekje