S’KA BREZ QË NUK I DI/ Këto këngë shqiptare kanë qenë gjithmonë Hit – AlpeGossip
S’KA BREZ QË NUK I DI/ Këto këngë shqiptare kanë qenë gjithmonë Hit

S’KA BREZ QË NUK I DI/ Këto këngë shqiptare kanë qenë gjithmonë Hit

1. Ardit Gjebrea- Makina Memories

I vogël e i madh e njeh mirë një prej këngëve më të famshme të Ardit Gjebreas. “Makina e Memories” është nga ato këngë që edhe ata që kanë lindur 15 vite më parë, e dinë përmendësh, sepse është e pamundur të mos kesh dëgjuar për të.

2. Dashnor Diko- Banania

Titulli i goditur dhe ngjyrat në melodi, e bën Dashnor Dikon të njihet nga çdo brez i mundshëm. Të gjithëve seç na kap një ndjesi e lezetshme kur në sfond dëgjojmë vihet “Banania”.

3. Albërije Hadërgjonaj- Lozonjare

Albërija mund të bëjë këngë të bukura sa të dojë, por asgjë që ngjan me dashurinë që njerëzit kanë për “Lozonjare” apo “Jeta nuk është lodër”.

4. Fisnikët- Zotëria Juaj

Në çdo sebep, dasmë apo festë familjare është e pamundur të mos vihet të paktën njëherë “Ujku plak” apo “Zotëria Juaj”. Salla elektrizohet si me magji.

5.Agron Berisha-Vetëm 5 minuta

“Vetëm 5 minutaaa & jo më shumëë!” Ndoshta brezi i sotëm s’ja ka idenë kur është bërë kjo këngë, por e këndon me sa ka fuqi sa herë dëgjohet në club-e a kafene. Ose sa herë na bie të përmendim togfjalëshin “5 minuta”.

6. Adelina Ismaili ft. Elita 5 – Sajzezo

Look-u ekstravagant i Adelinës, kombinuar me muzikën avatgard për kohën e bënë këtë bashkëpunim super të famshëm.

7. Frederik Ndoci- Sytë e tu

Një prej këngëve më të ëmbla kushtuar dashurisë.

8. Aleksandër Gjoka- Dashurisë së shkuar

Deri më tani,të gjithë e dimë që s’ka këngë kaq të fuqishme sa kjo, që t’i këndojë një dashurie të shkuar.

9. Aurela Gaçe- Fati ynë, shpresë dhe marrëzi

“Kur je larg, te pres me mall,

kur je pranë, grindem me ty…”

10.Rovena Dilo & Pirro Çako- Për një çast më ndali zemra

Ka ndonjë 20-vjeçar që s’e njeh këtë bashkëpunim?

11. Françesk Radi- Biçikleta

Për këtë, s’kemi më të voglin dyshim!