LAHUNI MË MIRË NË MËNGJES/ Pse nuk duhet të bëni dush në darkë? – AlpeGossip
LAHUNI MË MIRË NË MËNGJES/ Pse nuk duhet të bëni dush në darkë?

LAHUNI MË MIRË NË MËNGJES/ Pse nuk duhet të bëni dush në darkë?

Pyetja që të gjithë ia bëjnë vetes: A duhet t’i laj flokët në mëngjes apo në darkë?

Disa e kanë më për mbarë larjen në mëngjes, ndërsa të tjerë e preferojnë para gjumit.

Për fat të keq, nëse je pjesë e atyre njerëzve që bëjnë dush në darkë, ka lajme jo të mira që me siguri, do t’ju bëjnë të ndërroni mendje dhe të ndryshoni rutinën.

Sipas ‘Cosmopolitan UK’, problemi është se kur lan flokët dhe pastaj shkon në shtrat me kokë të lagur, ju ke bërë atyre dëme serioze. Arsyeja është te lëvizja gjatë gjithë natës. Flokët ngatërrohen, prandaj duhet t’i rregullosh në mëngjes.

Por nëse duhet t’i lash flokët me patjetër para se të flesh, atëherë sigurohu që t’i thash mirë para se të shtrihesh për të fjetur, ose lidhi bisht në mënyrë që të eliminoni këputjen e tyre.

Kështu që, lahuni më mirë në mëngjes, ndryshoni rutinën për pak kohë.