SULMI I TMERRSHËM/ Murgu qëllon shitësin për të provuar se varëset janë të rreme – AlpeGossip
SULMI I TMERRSHËM/ Murgu qëllon shitësin për të provuar se varëset janë të rreme

SULMI I TMERRSHËM/ Murgu qëllon shitësin për të provuar se varëset janë të rreme

Një burrë, që mendohet të jetë një murg budist, është arrestuar gjatë një sulmi të tmerrshëm ndaj një shitësi në Bangkok. Ai thuhet se sulmoi shitësin për të provuar se mallrat e tij, varëset e fatit, nuk ishin mbrojtje nga rreziku.

Furnizuesi i rrugës në lagjen e kinezës i tha murgut se varëset ishin fatësjellëse dhe të nga dëmtimi. Ndërkohë ky i fundit papritmas tërhoqi një thikë të madhe nga rrobat e tij dhe e goditi me të, sipas dëshmitarëve.

Një kalimtar i shpejtë i cili dëshmoi sulmin e tmerrshëm të 18 janarit ndihmoi në frenimin e rrjedhjes së gjakut nga lëndimet e tij të tmerrshme. Turisti i cili u hodh në veprim për të ndihmuar personin e plagosur qëndroi pranë krahut të tij derisa të mbërrinin mjekët. Policia arrestoi të dyshuarin 54-vjeçar në vendngjarje pa ndonjë rezistencë të mëtejshme, sipas raporteve lokale. Zyrtarët e Phlap Phla Chai Police Station 2 po hetojnë incidentin dhe thonë se zbuluan dokumentacionin rreth sanksionimit të tij, por ende nuk kanë vendosur plotësisht nëse sulmuesi i dyshuar ishte një murg i vërtetë.

Ata janë gjithashtu në pritje për të intervistuar viktimën 30-vjeçare sapo ai është mjaft mirë për të folur me ta. Njeriu pësoi lëndime serioze në kokë dhe qafë gjatë sulmit dhe po trajtohet në kujdes intensiv.