‘Taksisti’ tenton të hyjë në shtëpinë e bukuroshes, i vë flakën kur merr refuzimin – AlpeGossip
‘Taksisti’ tenton të hyjë në shtëpinë e bukuroshes, i vë flakën kur merr refuzimin

‘Taksisti’ tenton të hyjë në shtëpinë e bukuroshes, i vë flakën kur merr refuzimin

Një vajzë e re ka rrëfyer momentin kur një shofer i rremë taksie e coi në shtëpi dhe i kërkoi të hynte në shtëpi me forcë. Kur mori refuzimin e hapur, ai i vuri flakën derës së shtëpisë.

Sophoe Nagappa ka vendosur të bëjë publike historinë e saj për të përcjellë një mesazh tek të tjerët që nuk duhet të hyjnë në taksi të pa licensuara pasi mund të përjetojnë gjëra të tmerrshme.

Ajo ishte me motrën e saj Chloe dhe me një mik në Falmouth, Cornëall kur hynë në taksi për të shkuar në një festë por përfunduar në shtëpi prej frikës. Shoferi kishte parkuar në vendin e taksive në qytet, por kur filloi të ngiste kuptuan se dicka nuk shkonte.

“Ishte një natë normale dhe shkuam në vendin e taksive pranë Ëetherspoons. Ai kishte parkuar dhe ne menduam që ishte e zakonshme. Nuk ishte e licensuar por jam mësuar se më ka ndodhur disa herë dhe nuk mu duk dicka e cuditshme. Ai po i jepte makinës në mënyrë të rrezikshme dhe me shpejtësi. Shpesh herë pinte cigare dhe bënte telefonata. Ne vendosëm të shkonim në shtëpi dhe ai po na thoshte se do vinte me ne. Nuk e mbaj mend pse e ka menduar këtë gjë. Parkoi pranë shtëpisë sonë dhe i thashë motrës ‘Vrapo me shpejtësi’. E vetmja gjë që dinim ishte se po vinin flakë nga poshtë derës së shtëpisë. Ishte e tmerrshme. Morëm kova me ujë për të shuar flakët. Ishim me fat që e pamë sepse nuk e di cfarë do ndodhte. Ishte tepër e frikshme dhe e papritur. Nuk e di cfarë do ndodhte po të isha vetëm”, shkruajti Sophie në Facebook.