“TI NUK JE KËSHTU”/ Bora iu përgjigjet akuzave për filtra dhe për fotoshop me një mesazh të fortë – AlpeGossip
“TI NUK JE KËSHTU”/ Bora iu përgjigjet akuzave për filtra dhe për fotoshop me një mesazh të fortë

“TI NUK JE KËSHTU”/ Bora iu përgjigjet akuzave për filtra dhe për fotoshop me një mesazh të fortë

Bora Zemani ka publikuar në Tik Tok një video duke bërë make up, ku disa njerëz i kanë shkruar “Ti nuk je kështu. Pse e ke bërë videon me filtra?”.

'Ti nuk je kështu', Bora iu përgjigjet akuzave për

Moderatorja iu është përgjigjur me një video-mesazh të publikuar në Instastory, ku është shfaqur pa filtra.

'Ti nuk je kështu', Bora iu përgjigjet akuzave për

“Pa filtra. Jemi në rregull? Po lexoja disa mesazhe që thonin “Ti nuk je kështu. Pse e ke bërë videon me filtra?”. Ka disa ndjekës që i marrin shumë personale, iu duket sikur po i gënjen kur në fakt nuk është kështu. Shumica e njerëzve që postojnë në rrjete sociale përdorin edhe ndonjë filtër, edhe pak fotoshop, pak faceapp. Pse të mos përpiqemi ta tregojmë veten sa më bukur të jetë e mundur se fundja rrjetet sociale për këtë punë janë…nuk do tregojmë gjërat e kqija të jetës tonë në rrjete sociale. Gjithsesi, sidomos për personazhet publike unë them që nuk e kanë luksin e madh të gënjejnë kaq shumë se ju mund t’i shihni në vendet e tjera. Përshembull unë gjithë këtë vit kam qenë prezente më shumë në ekran se në Instagram, prandaj nuk e kam pasur luksin e madh të gënjej. Nuk ka asnjë gënjeshtër në këtë mes njerëz. Mbi të gjitha mos u kompleksoni, nxirreni veten dhe me filtra dhe pa filtra, si të ndiheni më mirë ju. Unë nuk e kam problem fare të dal dhe pa filtra, por dhe ato filtrat e bukura janë”, është shprehur Bora.

'Ti nuk je kështu', Bora iu përgjigjet akuzave për

'Ti nuk je kështu', Bora iu përgjigjet akuzave për

'Ti nuk je kështu', Bora iu përgjigjet akuzave për

'Ti nuk je kështu', Bora iu përgjigjet akuzave për