TOM CRUISE NË KRIZË PËR BUXHETIN/ Shpenzon 300 milionë £ për “Mission Impossible” – AlpeGossip
TOM CRUISE NË KRIZË PËR BUXHETIN/ Shpenzon 300 milionë £ për “Mission Impossible”

TOM CRUISE NË KRIZË PËR BUXHETIN/ Shpenzon 300 milionë £ për “Mission Impossible”

Tom Cruise po përballet me një krizë për shkak të shpenzimeve marramendëse për filmin Mission Impossible. Thuhet se aktori është në bisedime me drejtuesit pasi shpenzoi 290 milionë £ gjatë prodhimit të filmave 7 dhe 8.

Cruise ka udhëtuar drejt Afrikës për xhirimet e Mission Impossible 8 me një sërë pajisjesh, përfshirë dhe helikopterin e tij personal. Por po përballet me vështirësi për shkak të buxhetit. Asnjëri prej filmave nuk ka dalë ende në kinema dhe kostot po rriten drejt shifrës së 300 milionë £.

Shpenzues i madh: Data e publikimit të MI:7 e shtatorit 2022 është zhvendosur në korrik 2023 - me një faturë për kostot e tepërta që thuhet se janë rreth 50 milionë funte (Hayley Atwell dhe Tom duke filmuar Mission Impossible në Romë, Itali në nëntor 2020)

Kjo ka ka shkaktuar “zhurmë” në studion Paramount. Buxheti u rrit më tepër pasi pandemia shkaktoi vonesa dhe ndërprerje të xhirimeve. MI:7, parashikuar të dilte në shtator 2022 është shtyrë për në Korrik 2023.

Burime për The Sun janë shprehur: “Njerëzit kanë filluar të djersiten mbi kostot. Askush nuk mund të parashikonte se çfarë ka ndodhur, por fakti është se ato vonesa dhe kosto shtesë po grumbullohen tani dhe ka filluar të vihet re.”

Së shpejti: Pas disa vonesave, një shkrirjeje shumë publike dhe përpjekjeve të panumërta për të punuar në shumë vende gjatë një pandemie globale, filmi më i fundit Mission: Impossible është goditur me kosto spirale (foto: Tom në xhirime në Venecia)