TRENDET E SYZEVE/ Ja modelet që fiksuan VIP-et shqiptare këtë vit (FOTO) - AlpeGossip
TRENDET E SYZEVE/ Ja modelet që fiksuan VIP-et shqiptare këtë vit (FOTO)

TRENDET E SYZEVE/ Ja modelet që fiksuan VIP-et shqiptare këtë vit (FOTO)

Si çdo sezon, dhe ky i kësaj vere u shoqërua me një larmishmëri trendesh. Një nga trendet që nuk mungon asnjë verë është ai i syzeve të diellit i cili këtë vit ka qenë tepër i përhapur.

Këtë sezon, VIP-et tona i kemi parë duke përdorur çdo lloj modeli që është në modë.

Le ti hedhim një sy atyre modeleve që kanë bërë namin këtë vit.

1.Syzet e mëdha

Syzet e mëdha janë perfekte dhe kurrë nuk dalin nga moda. Mund ti përdorni ato kur doni të mbuloni sytë tuaj përshkak të një makeup-i pak të rëndë dhe do të dukeni moderne pa u përpjekur shumë. Padyshim që këto syze do të ishin sërisht pjesë e trendeve të verës.

Dua Lipa                                                                             Elvana Gjata

 

Lori Hoxha                                                                  Elita Rudi

 

Luana Vjollca                                                          Kejvina Kthella

  

2.Syzet mbuluese

Këto të fundit nga ana tjetër u japin syve tuaj një mbrojtje të madhe, gjë që nënkupton se mbulojnë pjesën më të madhe të fytyrës. Ato janë të përbëra vetëm nga një pjesë e madhe materiali mbrojtës që përfshijnë të dy sytë dhe një pjesë të hundës.

Elvana Gjata                                                                                                          Kejvina Kthella

                                              

Kida                                                                                                                        Tayna

                                        

    3.Syzet me aksesorë zbukurues 

Aksesorët dhe gurat e vendosur në syze i japin jë pamje më të ngarkuar dhe domosdoshmërishë tërheqin shumë vëmendje. Mesa duket ky sezon ka qenë i duhuri për këto syze sepse shumë personazhe i kanë përdorur. Nese e klasifikoni veten si persona ‘ extra’ atëherë duhet ti përdorni.

Elvana Gjata                                                                            Françeska Jaçe

           

       Kida

 

 Era Istrefi

   4.Syzet e vogla

Teksa vendin më të madh  këtë verë e kanë zënë syzet e mëdha, dhe ato të vogla duket se kanë arritur të zënë një pjesë në këto trende. Këto syze janë modeste dhe lejojnë një pjesë më të madhe të fytyrës të duket. Mesa mund të shohim, dhe ky trend ka qenë mjaft i pëlqyer dhe i përhapur tek VIP-et tona.

Armina Mevlani                                                                            Dhurata Dora  

 

Elita Rudi                                                        Elvana Gjata

 

Lori Hoxha                                                         Marina Vjollca

   

Rita Ora                                                                                        Tuna Sejdi

 

       5. Syzet me printe 

Trendi i përdorimit të printeve të ndryshme të kafshëve u bë tepër i qartë që tek veshjet kështuqë nuk kishte si të mungonte as tek syzet këtë vit. Mesa duket përveç se i kanë përdorur në veshje dhe bikini, VIP-at shqiptar i kanë preferuar këto printe dhe tek syzet.

Armina Mevlani                Dua Lipa                                                        Elvana Gjata

  

       6.Syzet rrumbullake

Nëse format e mprehta të syzeve ose ato mbuluese nuk ju pëlqejnë, atëherë ka diçka për ju në trendin e këtij viti. Syzet rrumbullake. Ky model ka qenë tepër i përhapur dhe i preferuar kështuqë ju sygjerojmë dhe juve ti keni një palë.

Kejvina Kthella                                                   Sara Hoxha                                               Tuna Sejdi

  

 

/AlpeNews.