TRENDI I XHINSEVE ’80/ Njihuni me ikonat e modës që u dashuruan pas tyre: Nga Princesha Diana tek..(FOTO) – AlpeGossip
TRENDI I XHINSEVE ’80/ Njihuni me ikonat e modës që u dashuruan pas tyre: Nga Princesha Diana tek..(FOTO)

TRENDI I XHINSEVE ’80/ Njihuni me ikonat e modës që u dashuruan pas tyre: Nga Princesha Diana tek..(FOTO)

Xhinsi është një nga materialet më të njohura të veshjeve të sotme, ai është përfshirë kudo në stilimet e modës së shumë viteve dhe duket se koha e tij nuk do të kalojë kurrë.

Termi “xhins” iu referua modelit dhe materialit të pantallonave të shpikura prej Xhejkob Davis dhe Levi Shtraus në vitin 1873.

Ikonat e  modës botërore kanë veshur çdo prerje dhe markë prej xhinsi për dekada të tëra.

Modelja Brigitte Bardot mbante me lehtësi Levi-in e saj të lyer,  dhe shumë modele të tjera zgjodhën  Calvin Klein dhe Levis.

Ky vit solli në trendi  xhinset e vitve ’80 -’90 ku shum femra u frymëzuan dhe zgjodhën edhe në evente e mbrëmje të ndryshme.

Redaksia jonë ju sjell foto e ikonave të modës të cilat adhuronin  xhinset. Ju mund të inspiroheni nga stili i tyre duke e patur më të thjesht kombinim e tyre.

Marilyn Monroe

Brigitte Bardot

Katharine Ross

Farrah Fawcett

Madonna

Princesh Diana

Jennifer Aniston

/AlpeNews.al