STILI FRANCEZ/ Njihuni me 9 modelet e veçanta. Inspirohuni për tu dukur një zonjushë me stilin unik të Parisit – AlpeGossip
STILI FRANCEZ/ Njihuni me 9 modelet e veçanta. Inspirohuni për tu dukur një zonjushë me stilin unik të Parisit

STILI FRANCEZ/ Njihuni me 9 modelet e veçanta. Inspirohuni për tu dukur një zonjushë me stilin unik të Parisit

Qindra libra dhe artikuj  tregojnë adhurimin që femrat kudo në botë kanë për stilin francez.

Libri i fotografit Garance Doré, Love Style Life, i cili debutoi këtë javë, është i fundit. Ajo përmbledh stilin  francez duke përdorur vetëm tre fjalë: “Eleganca është refuzim”!

Franca dallohet për modën e saj të shtrenjë që në shekullin e 19 ku janë dizenjuar fustanet e para për njërzit e eiltës së lartë.

Sot Franca vazhdon ta mbajë këtë titull duke sjell gjithmonë risi dhe trende të reja në modë. Sitlistët Francez janë ata që gjithmonë kanë pasur sukses duke pasur një ndikim të madh në modë ndër vite.

Duke filluar nga Coco Chanel që njihet si femra që pushtoi modën me krijimet e saj.

Redaksia e AlpeNews.al ju sygjeron 9 modele të stili Francez. Inspirohuni për tu dukur një zonjushë me stilin unik të Parisit