U NDA NGA JETA PREJ SËMUNDJEVE/ Fansat i bëjn homazh Stan Lee në yllin e tij të Walk of Fame – AlpeGossip
U NDA NGA JETA PREJ SËMUNDJEVE/ Fansat i bëjn homazh Stan Lee në yllin e tij të Walk of Fame

U NDA NGA JETA PREJ SËMUNDJEVE/ Fansat i bëjn homazh Stan Lee në yllin e tij të Walk of Fame

Fansat i kanë bërë homzhe Stan Lee në yllin e tij të Hollywood Walk of Fame.

Shkrimtari komik u nda nga jeta të hënën (12 nëntor). Lee vuante nga sëmundje të ndryshme përfshirë pneumoninë dhe probleme me shikimin.

Ai ishte në shtëpinë e tij në Hollywood kur filloi të ndihej keq. Edhe pse u dërgua me urgjencë në sptial nuk arriti të mbijetojë.

Stan është i njohur për krijimin e karaktereve komike si SpiderMan, Iron Man, X-Men dhe Hulk.