“VAJZA NË FLAKË”/ Kinezja ha 20 speca djegës për 60 sekonda – AlpeGossip
“VAJZA NË FLAKË”/ Kinezja ha 20 speca djegës për 60 sekonda

“VAJZA NË FLAKË”/ Kinezja ha 20 speca djegës për 60 sekonda

Banorët e një qytetit në juglindje të Kinës kanë gjetur një mënyrë të pazakontë që të ngrohin trupin në këto ditë të ftohta të dimrit. 

Ndërkohë që temperaturat në qytetin Yinchun në provincën kineze Jiangxi kanë rënë në 2 gradë celsius, banorët dhe turistët e këtij vendi kanë marrë pjesë në garën e ngrënies së specave të djegës duke qëndruar në pishinat e mbushura më ujë të nxehtë. 

Yi Huan banore e këtij qyteti fitoi këtë garën dhe mori titullin “Mbretëresha e specave të djegës”, pasi arriti që brenda 60 sekondave të hajë 20 speca.