Vëmendje! Seksi me sytë e mbuluar u dashka provuar patjetër - AlpeGossip
Vëmendje! Seksi me sytë e mbuluar u dashka provuar patjetër

Vëmendje! Seksi me sytë e mbuluar u dashka provuar patjetër

Një shami për sytë mund të jetë gjëja e re më seksi që mund të sillni në dhomën e gjumit. Nëse dëshironi të eksperimentoni me diçka ndryshe, seksi me sy mbyllur është zgjidhja e duhur për ju. Ja disa nga arsyet pse duhet ta provoni patjetër:

 

– Do të jeni më të lirshme dhe nuk do e vrisni mendjen se si dukeni kur lëshoni pasthirrmat e kënaqësisë. Studiuesit thonë se kjo teknikë mund t’ju çojë në një orgazmë të fortë.

– Kur njëra prej shqisave nuk është aktive (të parit), organizmi fuqizon më shumë të tjerat. Ju do të dëgjoni më shumë frymëmarrjen e partnerit, do të nuhasni më mirë aromën e trupit të tij.

– Seksi “i verbër” rrit besimin mes jush sepse ju e lini veten totalisht në duart e partnerit.

– Të jesh me një shami tek sytë gjatë gjithë kohës, rezervon surpriza. Ti nuk e ke idenë se çfarë të pret dhe befasia do t’ju dhurojë kënaqësi.

– Seksi me sy të mbuluara ndryshon gjithë dinamikën dhe tregon se ju jeni të hapur ndaj eksperiencave të reja në shtrat.