Vajza, kur ta lexoni këtë, me siguri s’do vishni më reçipeta! – AlpeGossip
Vajza, kur ta lexoni këtë, me siguri s’do vishni më reçipeta!

Vajza, kur ta lexoni këtë, me siguri s’do vishni më reçipeta!

Të gjitha femrat ankohen për reçipetat…

Të qëndruarit përballë garderobës për të zgjedhur veshjen e duhur është kënaqësi më vete, por mund të shndërrohet në një makth të vërtetë nëse ju nuk gjeni asgjë për të veshur ! Të veshësh recipeta me përmasa të gabuara jo vetëm që të bëjnë të dukesh keq, por të vendos edhe përballë rrezikut mbi probleme të ndryshme shëndetësore. Kështu që ka kur të lëxoni arsyet pse është më mirë të rrini pa reçipeta, me siguri s’do t’i vishni më.

– Ndiheni më rehat. Po ashtu zemra juaj nuk do të rrijë e ngjeshur dhe e tendosur nga reçipetat
– Gjoksi mbetet i fortë. Ky është rezultat i një studimi francez të Qendrës Hospitalier de Besançon i cili ka theksuar se gjoksi mbetet i ngurt dhe i atraktuar. Studiuesit shpjeguan se reçipetat nuk lejojne të zhvillohen indet mbështetëse.
– Po sipas këtij studimi francez, reçipetat do të shkaktonin probleme edhe në shpinë. Sidomos tek vajzat e reja që fillojnë të veshin reçipeta kur muskujt e shpinës nuk janë zhvilluar plotësisht.
-Nëse nuk përdorni reçipeta mund të vishni lehtësisht rroba me kurrizin jashtë dhe të dukeni më sensuale se sa me rripat e reçipetave pas kurrizit që heqin komplet sensualitetin tuaj.