”VENDOSI ATYRE QENVE TË QELBUR NJË LITAR”/ Burri rreh britalisht gruan dhe e lë pa ndjenja – AlpeGossip
”VENDOSI ATYRE QENVE TË QELBUR NJË LITAR”/ Burri rreh britalisht gruan dhe e lë pa ndjenja

”VENDOSI ATYRE QENVE TË QELBUR NJË LITAR”/ Burri rreh britalisht gruan dhe e lë pa ndjenja

Jeannette Carroll, 51-vjeç ishte afër parkut Flatts Lane County, në Middlesbrough me 5 qentë e saj kur u godit brutalisht nga një person.

Burri, i cili i pa qentë pa një litar i tha Jannettes: “vendosi këtyre qenëve të qelbur nga një litar”.

Ajo fillimisht u përpoq të qetësonte burrin, ndërsa ai menjëherë e goditi me grusht në fytyrë, duke e lënë pa ndjenja për rreth 20 sekonda.

Teksa burri e godiste, një këmbësor në park u mundua që të largonte burrin nga Jeannette.

Jannette tha: “Ishte krejt e papritur. Unë po mundohesha ta siguroja atë, se kur njerëzit janë nervozë, unë do t’i vë qentë në sistemin e sigurisë. Unë nuk e pashë fare grushtin që vinte  drejt meje. Kur u zgjova isha mbuluar me gjak”.

Zonja Carroll, nga Eston, shkoi në departamentin e aksidenteve dhe urgjencës në Spitalin Universitar James Cook, në Middlesbrough, ku ajo kaloi gjashtë orë duke u trajtuar për plagët.

Ajo kishte marrë plagë në buzë dhe si pasojë i ishin thyer 3 dhëmbë.

Jeannette shtoi: “Unë jam rritur me me idenë se njerëzit janë të moralshjëm dhe gjëja e fundit që prisja është fakti që një burrë që godet një grua.”